Menu

Jaké plemeno vybrat

Publikováno: 18. 5. 2015
Jaké plemeno vybrat

Podle mě je tento článek zbytečný, protože, když už člověk pejska chce, tak má toho „svého vysněného“ vybraného. Ale přeci jen článek raději napíši.

Jak takový „to je on“ efekt vypadá? Úplně stejně, jako, když si vyberete svoji budoucí drahou polovičku. Pozor na tento efekt u štěňátek. Všechna jsou roztomilá, všechna jsou nádherná., jen z jednoho štěňátka vyroste kilová čivava a z druhého štěňátka sedmdesátikilová doga.

Každý můžeme mít vysněné plemeno. Moje je například čínský naháč. Až budu v důchodě, tak si ho pořídím. Proč ne dřív? Protože potřebuje velkou péči, kterou mu bohužel momentálně nejsem schopna zajistit. Nepatlám krémy na sebe, natož na někoho jiného :)

Jak jsem psala na začátku, zamilovat se do plemena, je to nejlepší, co můžete pro váš budoucí vztah udělat. Ale prosím, ať to není láska na první pohled a následně velké zklamání - zjistěte si o tomto plemeni první, poslední. Informací je všude spousta. Na krátké a rychlé zjištění je zde internet, na podrobné a dlouhé informace jsou knihy. Osobně využívám oboje. Uznávám, jsem trošku úchyl na knížky, mám ráda jejich vůni, ráda si s nimi zalezu do postele a čtu si, ale pokud chcete učinit životní krok a pořídit si pejska, investujte svůj čas i peníze do koupi právě knížek s informace, které potřebujete. Tato investice vám totiž ušetří spoustu nervů a trápení. Sama, když jsem se zamilovala do anglických buldoků, jsem si pořídila asi tři knihy, kde bylo psáno o jejich historii, vzhledu, péči, problémech a celkově o jejich životě. Věděla jsem do čeho jdu, tyto knihy mi to však ještě více přiblížili a já si byla naprosto jistá, že toto plemeno je to „moje“ a navždy bude.

Pořizujte si pejska k sobě, ke svému/rodinnému životnímu stylu. Pokud rádi běháte dlouhé trasy, buldok pro vás opravdu nebude, pokud bydlíte v garsonce celá rodina, prosím, nepořizujte si dogu, a také, pokud váš vysněný pes je čínský naháč a vy ho chcete mít stále na zahradě, protože máte bílou koženou sedačku a on by ji poťapkal, prosím, nepořizujte si ho...

Pokud však vůbec netušíte, jaké plemeno se pro vás hodí, sepište si váš průměrný týden, jak jste dlouho z domu pryč, čím cestujete, zda chodíte běhat, na jak dlouho, váš životní biorytmus apod. Následně si kupte knížku jako encyklopedie psů nebo plemena psů apod., zkrátka velkou knížku, kde se nachází spousty plemen s fotkami a krátkými popisky. A čtěte a listujte. Věřte mi, že tak si nějaké plemeno opravdu najdete. Je to taková seznamka offline :-)

 
Ověřeno našimi zákazníky

99 % zákazníků doporučuje náš obchod.

Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

pozitiva: rychlost a spolehlivost

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Dobrý přístup obsluhy,

Ověřený zákazník , před 3 měsíci

Jsem moc spokojená

Ověřený zákazník , před 3 měsíci